
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 3.4 mm |
| Max Width | 1.8 mm |
| Min Length | 3 mm |
| Min Width | 1.4 mm |
| Max Thickness | 1.8 mm |
| Min Thickness | 1.4 mm |
Stock: 3084
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12768
Ext.Price$0.12768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12768 | $0.12768 |
| 10 | $0.06384 | $0.63840 |
| 50 | $0.05756 | $2.87800 |
| 100 | $0.05190 | $5.19000 |
| 500 | $0.04595 | $22.97500 |
| 1000 | $0.04068 | $40.68000 |
| 3000 | $0.03601 | $108.03000 |
| 5000 | $0.03188 | $159.40000 |
| 10000 | $0.02822 | $282.20000 |
